Przejdź do treści
BEE_ROCK_logo_DRUK-2__1_-removebg-preview (1)

Dlaczego Beerock jest zielony – o krwawniku słów kilka.

Achillea millefolium L., znany również jako krwawnik pospolity, to zioło, które od wieków wykorzystywane jest ze względu na swoje właściwości lecznicze. Na pewno każdy z Was widział tę bylinę podczas podejść pod skały czy spacerów po łąkach. Rzadko jednak widząc białe polne kwiaty zdajemy sobie sprawę jaką moc posiadają. Właśnie ze względu na działanie krwawnika zdecydowaliśmy, że nie może go zabraknąć w naszym regeneracyjnym wosku do rąk. 

Historia

Krwawnik pospolity ma długą historię wykorzystywania w medycynie tradycyjnej różnych kultur na całym świecie. Roślina ta była używana przez rdzenne ludy Ameryki Północnej, starożytnych Greków, Rzymian i Chińczyków. W mitologii greckiej nazywana jest imieniem Achillesa, legendarnego wojownika, który według legend wykorzystywał krwawnik w celu leczenia ran w czasie wojny trojańskiej.

Działanie na rany i otarcia 

Krwawnik jest znany ze swojego działania na rany. Jego właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne mogą przyspieszyć proces gojenia, zapobiec infekcjom i zmniejszyć ryzyko powikłań. Substancje w nim zawarte wpływają na skurcz naczyń krwionośnych, co może pomóc w zmniejszeniu krwawienia z drobnych ran i skaleczeń. Ponadto, krwawnik może łagodzić ból i stany zapalne skóry wokół uszkodzeń.

Działanie przeciwbakteryjne
: Achillea millefolium L. zawiera olejki eteryczne, które mają działanie antyseptyczne i przeciwbakteryjne. Te właściwości mogą pomóc w zapobieganiu infekcjom ran, hamując wzrost mikroorganizmów i chroniąc skórę przed ich kolonizacją.

Działanie przeciwzapalne: Składniki takie jak flawonoidy, które są obecne w roślinie, łagodzą stan zapalny skóry wokół rany. Działa to na korzyść procesu gojenia, poprzez redukcję stanu zapalnego, co przyspiesza regenerację tkanek.

Wspomaganie krzepnięcia krwi: Achillea millefolium L. zawiera substancje, które wspomagają krzepnięcie krwi poprzez obkurczanie naczyń krwionośnych wokół rany. Zastosowanie krwawnika pospolitego na ranę może pomóc w tworzeniu skrzepu, który zapobiega nadmiernemu krwawieniu.

Stymulacja procesu gojenia: W roślinie zawarte są związki, takie jak alkohole trójterpenowe i garbniki, które stymulują proces gojenia. Działa to na korzyść proliferacji komórek skóry, tworzenia nowej tkanki i zamykania rany.

Ochrona skóry: Achillea millefolium L. działa jako naturalny środek ochronny dla skóry. Tworzy delikatną warstwę na skórze, która chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zanieczyszczenia, bakterie czy zbyt duża utrata wilgoci.

Niebieskie złoto

Przez niektórych krwawnik nazywany jest “niebieskim złotem”. Wynika to z tego, że olej z krwawnika jest naturalnie niebieski, a jego cena osiąga aż 1000zł za 100ml. Mimo to, Beerock – regeneracyjny krem do skóry ma go w sobie wystarczająco dużo, aby działał i leczył skórę po najintesywniejszych treningach.  

A dlaczego Beerock jest zielony? 

To proste – naturalnie niebieski olej z krwawnika w połączeniu z dobrej jakości woskiem pszczelim (o intensywnym żółtym odcieniu) daje unikalną zieloną barwę naszego wosku