Przejdź do treści
BEE_ROCK_logo_DRUK-2__1_-removebg-preview (1)

Dlaczego warto dbać o skórę dłoni przy intensywnym treningu siłowym lub wspinaczkowym?


Skóra dłoni, pomimo tego jak kluczową rolę odgrywa podczas treningu, jest niestety nadal często zaniedbywana. Może wydawać się to niewielkim problemem, jednak uszkodzona skóra może znacząco wpływać na nasze osiągnięcia treningowe i ogólny komfort. W tym artykule przedstawimy kilka powodów, dlaczego warto dbać o dłonie podczas intensywnego treningu siłowego lub wspinaczki.

Ochrona przed otarciami i pęknięciami:
Podczas treningu siłowego lub wspinaczki dłonie narażone są na intensywne tarcie i nacisk. Regularne treningi mogą prowadzić do powstawania otarć, pęknięć czy zaczerwienień na skórze. Jest to nie tylko bolesne, ale także może ograniczać naszą wydajność. Dbając o dłonie, możemy zapobiec takim urazom i kontynuować ćwiczenia bez niepotrzebnych przeszkód. Beerock – regeneracyjny krem dla wspinaczy nie tylko regeneruje ale również wzmacnia skórę, dzięki czemu mamy pewność, że jest odpowiednio chroniona i wystarczająco silna, aby kontynuować intensywne cykle treningowe. 

Poprawa chwytu:
Wspinacze, ale także osoby trenujące na siłowni, polegają na silnym i pewnym chwycie, który przy suchej, uszkodzonej lub spierzchniętej skórze, może znacząco się osłabić. Dbanie o skórę dłoni poprzez nawilżanie i regularne stosowanie regeneracyjnego kremu dla wspinaczy pomoże poprawić chwyt, a co za tym idzie, osiągane wyniki sportowe.

Zapobieganie infekcjom:
Uszkodzona skóra dłoni może prowadzić do powstawania otwartych ran, które są podatne na infekcje. Szczególnie w przypadku treningu na ścianie wspinaczkowej lub siłowni, gdzie sprzęt jest często współużytkowany przez wielu ludzi, istnieje wysokie ryzyko zakażenia bakteriami lub grzybami. Zachowanie zdrowej skóry dłoni jest kluczowe, aby uniknąć otwartych ran i potencjalnych infekcji. Nasz regeneracyjny wosk do rąk w swoim składzie posiada składniki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwgrzybiczym, dzięki czemu nie tylko zapobiega powstawaniu uszkodzeń, ale również skutecznie chroni przed zapaleniami i bakteriami. 

Komfort i motywacja:
W wyniku intensywnego treningu, skóra dłoni może stać się bolesna i podrażniona. Takie doznania mogą prowadzić do dyskomfortu podczas wykonywania ćwiczeń i wpływać na nasze morale. Dbając o nią, sprawiamy, że nasze treningi są komfortowe i przyjemne, co może przyczynić się do większej motywacji i osiągnięcia lepszych wyników sportowych. Beerock – regeneracyjny krem dla wspinaczy posiada składniki, które koją podrażnienia i przynoszą ulgę zmęczonej skórze po intensywnej aktywności fizycznej.

Podsumowując, regularne nawilżanie skóry dłoni, stosowanie odpowiednich środków higieny oraz wysokiej jakości regeneracyjnego wosku do rąk mogą przynieść znaczne korzyści m.in uniknięcie nieprzyjemnych urazów, poprawa chwytu, zapobieganie infekcjom oraz zwiększenie naszego komfortu i motywacji. Nasze dłonie są niezwykle ważnym narzędziem podczas aktywności fizycznej – warto o nie odpowiednio dbać.